Kamarakiállítás gyerekrajzokból |
2011. január 13., csütörtök - 2011. január 25., kedd |
Értékek Mindenkinek
Múzeumpedagógiai gyerekprogramok
2010. szeptember 1. - 2011. augusztus 31.
(TÁMOP 3.2.8/2010/B/KMR-2010-0007)
Januárban érnek véget a „Bevezetés a XX. század művészettörténetébe” c. előadássorozathoz és a december 19-ig nyitva tartott „Hincz Gyula elfeledett grafikái” c. kiállításunkhoz kapcsolódó, diákoknak szóló előadássorozataink.
A kreatív programok az Árpád Fejedelem Általános Iskola és a Madách Imre Gimnázium diákjainak és tanárainak közreműködésével kerültek megrendezésre.
A napokban berendezett kamarakiállításunkon az itt készült diákmunkákat tekinthetik meg az érdeklődők előzetes bejelentkezés után.
A gyerekek mindkét diákcsoportból érdeklődve hallgatták az átfogó, minden XX. századi művészeti stílust bemutató előadást, a bemutatott műalkotások közül már sok ismerős volt számukra. Ezt csak kiegészítette a kiállításunk anyaga, melyet szintén felhasználtunk szemléltetőanyagként.
Élménygazdag, kreatív foglalkozásokkal folytatódott a sorozat, mikor is mindenki kipróbálhatta, tudja-e alkalmazni az ismertetett stílus jellegzetes jegyeit? Ez minden esetben sikerrel járt, hiszen a diákok mind jó megfigyelők voltak, s meg is értették az alkotó művész munkájában a logikát. Legsikeresebb mégis az a kivétel volt, ami, mint mondják, erősíti a szabályt: az absztrakt művészetekkel foglakozó előadáson derült ki számomra, hogy, bár ebben a stílusirányzatban nincs konkrét szabály, mégis világosan követhető, mi, miért történik a vásznon. Meglepően jól tudtak azonosulni a diákok a feladattal.
Az alkotó foglalkozások között rövid időre kirándultunk a Nalors grafikai műhelybe, hogy megnézzük, hogyan születnek azok a műalkotások, amiket nem ceruzával, vagy ecsettel hoznak létre, hanem közvetítő közegként ott van a nyomógép. Ezek sok technikai és vegyi ismeretet is igényelnek a művészi ihlet mellett, hiszen a gép, az anyag és a művész ötletének összedolgozásaként születik meg például a kőnyomat. Lenyűgöző volt látni a több mint százéves gép precíz munkáját, s mellé hallgatni Szabó István gépmester ismertetőjét, történeteit. Látogatásunk zárásaként Pista bácsi bemutatta nekünk a műhely egyéb más tevékenységeit is, így beleláthattunk az ofszetnyomőgép és a könyvkötőműhely munkájába is.
Programzárásként mindkét csoport itt készült munkáiból házi kiállítást rendezünk az Értéktár folyosóján és a Bóbita teremben, ami január végétől látogatható majd két hétig.
Programjaink a 2011-es évben is töretlenül folytatódnak majd, aktuális kiállításainkhoz is kapcsolódva. Ezzel kapcsolatosan kísérjék figyelemmel honlapunkat!
A szervezett iskolás csoportok mellett lehetőség van szabadon választható múzeumpedagógiai foglalkozások rendelésére is. Főbb témáink: művészettörténet, fotótörténet, esélyórák, ill. az aktuális időszaki kiállításaink: a kerékpár és az öntöttvas témájában. Ezek részletes leírása a honlapunkon található a múzeumpedagógia menüpont alatt (www.ertektar.vac.hu).
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszirozásával valósul meg.
|
Helyszín: Váci Értéktár, Bóbita terem Időpont: 2011.01.11-25. előzetes bejelentkezéssel Rendező: Váci Értéktár E-mail: kristof.andrea@ertektar.vac.hu Telefon: 06-30/385-0155 Jegyinformáció: ingyenes
|
|
|